Kediler neden karton kutuları sever? 

Kedilerin kutuları sevmesinin birçok nedeni vardır ama asıl sebebi kedilerin kapalı ve güvenli ortamlarda bulunmaktan hoşlanmasıdır. Kediler ani baskınlar yaparak avlanan canlılardır ve bu yüzden görünmedikleri alanlarda içgüdüsel olarak bulunmak isterler. Bu yüzden karton kutular kedilerin en sevdiği alanlardır. 

Scandinavian style cardboard House for small dog or cat. Colours (flags and roof) and possibility of adding elements (CAT, dog, fireplace...

Kutular aynı zamanda kedilerin güvenli alanlarıdır ve burada görünmeden, ortamı gözlemleyerek stres seviyelerini düşürürler. Stresli kedilerin koşup bir kutuya saklanması normal bir durumdur. Kediler problemleri çözmek yerine problemlerden kaçmayı tercih ederler. Güvenlik ve gizlilik kedilerin kutuları sevmesinin bir nedenidir. 

Yapılan son araştırmalar kedilerin kutuların diğer yararını da kedilerin bulundukları ortama daha kolay uyum sağlamasnı ortaya koyuyorı. Eğer evinize yeni bir kedi alıyorsanız ona verebileceğiniz en iyi hediye kartondan bir kutu olabilir. Kediniz stres anlarında bu kutuya saklanarak size ve evinize daha hızlı bir şekilde uyum sağlayacaktır. 

Kedilerin karton kutuları sevmesinin bir diğer nedeni de sıcak olmaları. Karton çok iyi bir yalıtım sağlayan madde olmasıyla küçük alanlar kediniz için sıcak bir ortam sağlar. Kedilerin komforlu hissettikleri sıcaklık 37 derecedir ve kedinizin sıcak hissetmesi kediniz için çok önemlidir. Kedinizin günde 18 saat uyuyabilen bir canlı olduğunu düşündüğünüzde karton kutudan yapılan bir ev kediniz için bir yatak odası görevi görecektir. 

Uma coleção de móveis modulados feitos de papelão para gatos - Ideias Diferentes

Birçok kedi çok meraklı hayvanlardır. Bu yüzden karton kutular ve karton kutulardan yapılan evler kediniz için mükemmel bir oyun alanı olacaktır. 

Elaborate: The design, made entirely out of cardboard, stretched towards the ceiling and gave Dinni plenty of places to sit

Kedilerin karton kutuları sevmesinin bir diğer sebebi de dokusudur. Karton kediler için ısırmaları ve tırmalamaları için harika bir materyaldir. Kediniz bu kartonu çiğneyip tükürecektir. Bu yüzden karton kutudan bir ev yaparken boyalı ve zararlı maddeler içermemesine dikkat edin. 

Carboard Cat Tower

 

Uma coleção de móveis modulados feitos de papelão para gatos - Ideias Diferentes

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum ekle