Kediler neden kucağımıza oturur?

Evde kedimizini yapmayı ve bizim de yapmasını belki en çok sevdiğimiz şey üstümüze oturması. Peki kediler neden üstümüze oturur?

Bildiğiniz gibi bir kedinin bir insanın üstüne oturması veya kucağına kıvrılması nadir görülen bir şeydir. Bu o kedi ile insan arasında çok güçlü bir bağın olduğu anlamına gelir.

Related image

ABD’de yaşayan Marilyn Krieger bir kedi davranış danışmanı. Bu alanın da bir uzmanlığı olduğunu böylece öğreniyoruz. Krieger bir kedinin neden kucağımıza veya üstümüze oturmak istemesinin sebeplerini anlatıyor.

  1. Kediler neden kucağımıza oturur? Çünkü sıcağız.

Bacaklarımız bulunduğumuz ortama göre daha sıcak olabilir. Bu da bir kedinin oturması için iyi bir sebeptir.

  1. Kediler neden kucağımıza oturur? Çünkü bağ kurmak isterler

Kediler sevdikleri insanlarla yakınlık kurarlar. Kedilerin en sevdiği insan ve sevmediği insanlar vardır. Bazen kediler okşanmak ister ve bir insanın kucağına oturduklarında okşanacaklarını bilirler. Okşamak bir kedinin annesi tarafından yalanması gibidir. Kediler zaman zaman rahatlamak için bu fiziksel bağa ihtiyaç duyarlar.

  3. Kediler neden kucağımıza oturur? Çünkü güvende hissederler

Bir kedinin en sevdiği insanın kucağına oturması onun güvende hissetmek istemesi anlamına gelebilir.

Image result for cat sits on laps

  1. Kediler neden kucağımıza oturur? Koku onları çekiyor

Eğer kediniz size bağlandıysa kendisi sırf siz gibi koktuğu için sadece kucağınıza değil kıyafetlerinize de oturabilir. Başka kedilerin olduğu bir yere gittiyseniz kediniz başka kedilerin kokusunu üzerinizde alıp size bir süre yaklaşmayabilir. Bunu kişisel algılamayın.

 

  1. Kediler neden kucağımıza oturur? Çünkü kıyafetler önemlidir

Kediniz üzerinizde naylon bir yağmurluk varsa kucağınıza oturmaz. Ama yumuşak bir bornoz varsa üzerinizden inmek istemez. Üzerinizdeki kıyafetin yumuşaklığı kedinizin kıvırılacağı yer konusunda bir tercih sebebi olabilir.

  1. Kediler neden kucağımıza oturur? Çünkü güvenlerini göstermek isterler

Eğer bir kedi kucağınıza oturuyorsa bu gerçekten ciddi bir güven göstergesidir. Eğer kedinizi kucağınıza

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum ekle