Tatile çıkıyorum kedimi hangi otelde bırakmalıyım?

Malum tatil mevsimindeyiz. Kedi sahiplerinin uçak bileti, bavula konulacaklar, hangi otelde kalsak gibi sorunlarından daha büyük bir problemi oluyor.  

 

Peki kediyi yanımızda mı götüreceğiz yoksa birisine mi emanet edeceğiz?” sorusu tatile çıkan kedi dostları için en çok vakit ve enerji harcanan şeylerin başında geliyor. 

 

Kediyi evde bıraksanız ve bir arkadaşınıza anahtarınızı verseniz bu arkadaşınıza ne kadar güvenebileceğinizi bilemiyorsunuz. Kediyi tatile götürseniz yavrucağın yolda psikolojisi bozuluyor ve kediler yolculuğu hiç sevmiyor.

 

Yakın bir zamana kadar kedi ve evcil hayvan otelleri enteresan bir haber olarak televizyonlarda gösteriliyordu. Artık kedi otelleri hemen her büyük şehirde bulunabiliyor ve tatile çıkacak kedi sahiplerinin imdadına yetişiyor. 

 

Bu oteller kedinizin rahatı ve huzuru için düşünüldüğü için kedinizi gözünüz arkada kalmadan bırakabiliyorsunuz. 

 

İstanbul, Ankara ve İzmir’de faaliyet gösteren ve kedinizi güvenle emanet edebileceğiniz kedi otellerine birlikte bakalım. 

 

İstanbul kedi otelleri

 

Miskin Kedi Oteli

Miskin Kedi Oteli Ataşehir Şerifali’de bulunuyor. Eğer isterseniz kedinizi evinizden alıp otele götürebiliyorlar. 700 metrekarelik alanda ahşap bir yapı olması kedileri daha rahat hissettiriyor. Miskin Kedi Oteli’nde kedinizi geceliği 35 liraya ağırlıyorlar. Uzun süreli konaklama için indirim de yapabiliyorlar. İletişim.

Zen Hotel Pet

Bakırköy’de bulunan Zen Hotel’de sadece kediniz değil kendiniz de kalmak isteyebilirsiniz. Sundukları imkanlar oldukça çeşitli. 3 katlı ve bahçeli bir villada kediniz ağırlanıyor. Otelde 24 saat bakıcı ve veteriner hizmeti bulunuyor. Kamera hizmetleri sayesinde kedinizin ne yaptığını izleyebiliyorsunuz. Zen Hotel de kedinizi kapınızdan alıp geri getirebiliyor bununla birlikte kuaför ve banyo hizmetleri de mevcut.  İletişim

Image may contain: dog, bedroom and indoor

 

Lucky Cat House

 

 

Altunizade’de bulunan Lucky Cat House, kedinizin geniş odaları, oyun parkları, güvenli dış bahçesiyle kedilerinizin özgürce ve stresten uzak bir alanda vakit geçirmesini sağlıyor. Kedinizi için huzurlu müzikler de çalan Lucky Cat House, kedinizi güvenle emanet edebileceğiniz otellerden birisi. Eğer Altunizade’ye kadar gidemeyecekseniz Lucky Cat House da kediniz için transfer hizmeti sunuyor. İletişim.

Ankara Kedi Otelleri

 

Evci Kedi Oteli

 

Evci Kedi Oteli Ankara, Çankaya’da yer alıyor. Eğer Ankara’da yaşıyorsanız ve tatile çıkacaksanız kedinizi içiniz rahat bir şekilde bırakabilirsiniz. İletişim

 

Otel Pati

 

Otel Pati, Çankaya Bahçelievler’de bulunuyor. Kedinizi emanet etmek için buradan iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

İzmir Kedi Otelleri

Mutlu Kediler Oteli

Bu otelde kedinizin bakımını ve konaklamasını Burcu isminde kedi bakımı konusunda deneyimli birisi yapıyor. Fotoğraflardan kedinizin konaklayacağı alanın ferah ve dost canlısı bir yer olduğunu anlıyorsunuz. Ev ortamında konaklayan kedinizin durumu ile otelin sahibinden anlık olarak fotoğraf alabiliyorsunuz. İletişim 

Marla İzmir Kedi Pansiyonu

 

Image may contain: people sleeping and indoor

 

İzmir’de kedinizi rahatlıkla bırakabileceğiniz sıcak bir ortam. Kedinizle birebir ev ortamında ilgilenen bir bakıcısı var. Eğer İzmir’de kedinizi bırakacak bir adres arıyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

 

Kedinizi otele bırakırken aklınızda olsun

Kedinizi bir kedi oteline veya bu işi profesyonel olarak yapan bir bakıcıya bırakmadan önce sizin de üzerinize düşen bir takım sorumluluklar var. Kedinizin siz tatildeyken rahat etmesini istiyorsanız bu adımlara dikkat edin:

 

  • Kedinizi bırakırken yabancılık hissetmemesi için en sevdiği örtüsünü, oyuncağını veya size ait bir eşyayı da yanında verin. Böylece ilk geceyi daha huzurlu geçirecektir.
  • Aşılarını tam yaptırmış olun ve aşı karnesini de yanında getirin.
  • Kedi otelinde hangi kumun kullanıldığını sorun. Gerekirse alışık olduğu kumu da talep edin.
  • Kedinizin kısırlaştırılmış olması gerektiğini unutmayın.
  • Kedinizin kronik bir sorunu varsa ilacını mutlaka otele verin ve kullanması gerektiğini anımsatın.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum ekle